Awards and Achievements

Awards and Achievements

Sport Awards and Achievements

2018 Faction Swimming Carnival Champions and Runner-up Champions

  • Year 4  Girls Champion -   Matilda             Runner-Up - Shelby
  • Year 4 Boys Champion -  Adam                  Runner-Up - Ryan
  •  Year 5  Girls Champion - Kiani                   Runner-Up - Jemma
  • Year 5 Boys Champion - Joseph                 Runner-Up - Josh
  •  Year 6 Girls Champion - Clancy                  Runner-Up - Abby
  • Year 6 Boys Champion - Angus                  Runner-Up - Charles

2018 Stirk Swimming Carnival

Year 6 Runner Up Champion - Angus
 

2018 STIRK Cross Country

  • Champion Year 2 Boys - Cale G
  • Champion Year 3 Boys - Hamish S
  • 3rd Year 4 Boys - Adam I
  • 3rd Year 5 Boys - Benji B
  • 3rd Year 6 Boys - Matt D
  • 4th Year 6 Girls - Sienna V

2018 Faction Cross Country Champions and Runner Up Champions

  • Year 1 Boys Champion - Callum S     Runner-Up Champion - Noah S
  • Year 1 Girls Champion  - Madison S   Runner-Up Champion - Lauren A
  • Year 2 Boys Champion -  Cale G   Runner-Up Champion - Sam H
  • Year 2 Girls Champion -  Estelle B    Runner-Up Champion - Siofra L
  •  Year 3 Boys Champion - Hamish S  Runner-Up Champion - Liam C
  • Year 3 Girls Champion -  Saoirse W    Runner-Up Champion - Gracie M
  • Year 4 Boys Champion -  Adam I     Runner-Up Champion - Dexter C
  • Year 4 Girls Champion - Lily S    Runner-Up Champion - Ebony S - T
  • Year 5 Boys Champion - Joseph N    Runner-Up Champion - Benji B
  • Year 5 Girls Champion - Bella E     Runner-Up Champion - Jemma K
  • Year 6 Boys Champion - Matt D     Runner-Up Champion - Jakob P
  • Year 6 Girls Champion - Sienna V     Runner-Up Champion - Imogen N

2018 Faction Athletics

  • Year 1 Boys Champion - Noah S   Runner-Up Champion - Max K
  • Year 1 Girls Champion  - Chloe S   Runner-Up Champion - Kassy G
  • Year 2 Boys Champion -  Cale G   Runner-Up Champion - Mitchell S
  • Year 2 Girls Champion -  Estelle B    Runner-Up Champion - Tonina J
  •  Year 3 Boys Champion - Hamish S  Runner-Up Champion - Jack F
  • Year 3 Girls Champion -  Gracie M    Runner-Up Champion - Caitlin B
  • Year 4 Boys Champion -  Dexter C    Runner-Up Champion - Thomas S
  • Year 4 Girls Champion - Lily S    Runner-Up Champion - Maya K - P
  • Year 5 Boys Champion - Marcus L    Runner-Up Champion - Benji B
  • Year 5 Girls Champion - Eve H    Runner-Up Champion - Bella E
  • Year 6 Boys Champion - Jakob P     Runner-Up Champion - Josh C
  • Year 6 Girls Champion - Chelsea P     Runner-Up Champion - Vy L